KONST / Litografier / Litografi 13051059
*
nr 1305 1059
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 18:13:48
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Philip Pearlstein
nr 1305 1059
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49